نگاهی به شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد : سرزمین ریشه ها / نگین فرهنگی استان البرز / میراث دار مدنیت نه هزار ساله / خاستگاه فرهنگ های کهن و ناب ایران زمین
سفارش تبلیغ
صبا

 

باز هم اعتیاد قربانی گرفت، این بار مونا کوچولو

مردی که متهم است دختر یک ساله همسر صیغه ای خود را به قتل رسانده، در دادگاه کیفری استان البرز محاکمه می شود. این مرد از دو سال قبل در بازداشت به سر می برد و اتهام کشتن کودک یک ساله را گردن گرفته است. زن و مردی هراسان روز 25 مرداد سال 89 در حالی که کودکی به نام مونا را همراه داشتند به بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) نظرآباد کرج رفتند و از پزشکان خواستند کودک بدحال را نجات بدهند. تیم درمانی قبل از آنکه بتواند برای دختربچه کاری انجام بدهد او جانش را از دست داد و از آنجا که روی پیکر او آثار کبودی مشهود بود، موضوع به پلیس اطلاع داده شد. ماموران بعد از حضور در بیمارستان، زن و مرد جوان را بازداشت کردند و به دستور بازپرس جنایی جنازه را به پزشکی قانونی انتقال دادند. مرد 31 ساله که یحیی نام دارد در تحقیقات با ابراز بی اطلاعی از علت مرگ مونا گفت: «من و مادر مونا با هم عقد موقت کرده ایم و روز حادثه همسرم و مادرش در خانه من میهمان بودند. آخر شب مادرزنم خواست او را به خانه خودش برسانم. من هم مونا، مادر و مادربزرگش را سوار کردم و به راه افتادم. در بین راه سوختم تمام شد و به یک پمپ گاز رفتم. از وقتی از خانه راه افتاده بودیم، مونا به شدت گریه می کرد و هر کاری می کردیم، آرام نمی شد تا اینکه وقتی در نوبت گاز بودم او از حال رفت، من هم ماشین را همان جا رها کردم و همراه همسرم، مونا را با یک تاکسی به بیمارستان رساندم و نمی دانم چه اتفاقی افتاد که او فوت شد.» ماموران در ادامه مادر مونا به نام مریم را تحت بازجویی قرار دادند. این زن 20 ساله گفته های شوهرش را تایید کرد و گفت: «بعد از ازدواج با همسر اولم و تولد مونا به دلیل اختلافاتی که با او داشتم، طلاق گرفتم و دادگاه حضانت مونا را به من داد. بعد از آن بود که با یحیی آشنا شدم و چون احساس تنهایی می کردم و از نظر مالی هم مشکل داشتم به پیشنهاد او برای ازدواج موقت جواب مثبت دادم.

شب حادثه هم همراه مادر و دخترم در ماشین یحیی بودیم که مونا ناگهان از حال رفت.» او درباره علت کبودی بدن فرزندش گفت: «چند روز قبل از این حادثه، دخترم موقع بازی زمین خورد و به خاطر همین هم تنش کبود شد.»مادر مریم نیز همان اظهارات داماد و دخترش را تکرار کرد اما بعد از اعلام نظریه پزشکی قانونی مشخص شد در معده مونا ماده مخدر وجود دارد به همین خاطر تحقیقات از سر گرفته شد و این بار مادر مقتول علیه یحیی شکایت و او را به عنوان قاتل فرزندش معرفی کرد. زن 20 ساله به ماموران گفت: «بعد از ازدواج با یحیی فهمیدم او مردی به شدت بداخلاق و عصبی است. او من را بارها و بارها کتک زد و با دخترم هم رابطه خوبی نداشت. چند روز قبل از قتل، شوهر سابقم به من اطلاع داد دو میلیون تومان به حساب بانکی که به نام مونا باز کرده بودیم، واریز کرده است وقتی این موضوع را به یحیی اطلاع دادم او من را به باد کتک گرفت و مجبورم کرد این پول را برداشت کنم و به او بدهم. بعد از آن دیگر اتفاق خاصی نیفتاد تا اینکه چند روز بعد از قتل، یحیی به من گفت او مونا را کشته است. چند بار که او به خاطر مصرف مشروبات الکلی از خود بی خود شده بود این اعتراف را پیش من تکرار کرد و حالا از او شکایت دارم.» کارآگاهان بعد از اطلاع از جزییات ماجرا به بازجویی مجدد از یحیی پرداختند و او این بار به کشتن دختر خردسال برای رهایی از مزاحمت های او اعتراف کرد. به این ترتیب پرونده تکمیل شد و اکنون در اختیار قضات دادگاه کیفری استان البرز قرار گرفته و وی به زودی پای میز محاکمه می رود. (روزنامه شرق، شماره 1505 به تاریخ 28/1/91، صفحه 18).


نوشته شده در  سه شنبه 91/1/29ساعت  4:41 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()


فهرست مطالب وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی
کاشف نظرآبادی داروی سرطان در برنامه ماه عسل
استاد محمّد حسن حجّتی (پریشان) نویسنده و شاعر البرزی درگذشت
کتاب انقلاب اسلامی در ساوجبلاغ و نظرآباد منتشر می شود
گفت و گویم با خبرگزاری ایرنا درباره دانشنامه فرهنگ و هنر البرز
ثبت پناهگاه های صخره ای روستای سُرهه ساوجبلاغ
گفت و گویم با محمدرضا جعفری درباره آثار مادی در محوطه ازبکی
انتشار گفت و گوی وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی درباره فراترنالیسم
شناسنامه وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی
[عناوین آرشیوشده]