نگاهی به شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد : سرزمین ریشه ها / نگین فرهنگی استان البرز / میراث دار مدنیت نه هزار ساله / خاستگاه فرهنگ های کهن و ناب ایران زمین
سفارش تبلیغ
صبا

 

اسماعیل آل احمد مدیر موسسه رخسار قرآن علی اکبر صفری؛ نویسنده و پژوهشگر

وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی: کتاب زندگی نامه، نامه ها، مقالات و آثار «شیخ آقا بزرگ تهرانی» در اردیبهشت 1391 منتشر شد. این کتاب شامل نامه ها، مقالات و آثاری از شیخ آقا بزرگ و مباحث و مطالبی درباره وی است که توسط انتشارات کتابشناسی شیعه در قم و به کوشش آقای علی اکبر صفری (پژوهشگر و نویسنده ساوجبلاغی) منتشر شده است. حجت الاسلام آقای اسماعیل آل احمد مدیر موسسه رخسار قرآن شهرستان نظرآباد با ارسال یادداشت زیر، درباره آخرین کتاب دوستش این گونه ابراز نظر کرده است.

* * * *

کاری بزرگ درباره آقا بزرگ

اسماعیل آل احمد

با ذوق زدگی تمام، کتاب جدید اکبر صفری را در حیاط مدرسه فیضیه تورق کردم. تا با اتوبوس بدتر از عزرائیل شهرک مهدیه به خانه برسم. مقدمه استاد مختاری و اکبر را بر کتاب شیخ آقا بزرگ تهرانی خواندم. همه ظواهر از یک کتاب تحقیقی پرزحمت خبر می داد. فقط دیدن چند غلط تایپی کمی حالم را گرفت. استاد مختاری در مقدمه خود از تحویل همین محتوا به دو ناشر برای چاپ و چاپ بخشی از این مطالب به وسیله آن دو ناشر سخن گفته بود. عرض بنده خدمت آن کتاب شناس بزرگ این است که کاش خود موسسه کتاب شناسی شیعه راسا" به چاپ این کتاب از همان ابتدا اقدام می فرمود تا هم موازی کاری رخ نمی داد و هم این کتاب خیلی زودتر از اینها به دست مخاطب می رسید. کاش تصاویر بیشتری از شیخ آقابزرگ چاپ می شد. دیدن عکس های متعدد از چند طالقانی در پایان کتاب، این حس را در من ایجاد کرد که کاش می شد درباره طالقانی های مقیم عراق مطالب بیشتری به دست آورد. برای شیخ اکبر روزهایی سرشار از تحقیق و موفقیت آرزو دارم.


نوشته شده در  چهارشنبه 91/3/3ساعت  7:58 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()


فهرست مطالب وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی
خرید اینترنتی کتاب بیداری دشت کهن نوشته حسین عسکری
مدافعان البرزی جمعیت فداییان اسلام
اوضاع نابسامان میراث فرهنگی از دیدگاه استاد حکمت الله ملاصالحی
گفت و گویم با شبکه 4 سیما و خبرگزاری ایرنا درباره کشف حجاب
استان البرز در هفتمین شب وحدت ملّی
گفت و گویم با پایگاه خبری اصل ماجرا
درباره تغییر کاربری محل قدیمی کارخانجات نساجی مقدم
تصویری دیدنی از مسیحیان ایتالیایی در شهر نظرآباد
قضاوت فقیه نامدار البرزی در روزنامه دولت علیه ایران
شناسنامه وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی
[عناوین آرشیوشده]