سفارش تبلیغ
صبا ویژن

 

 

به درخواست جمعی از مخاطبان کانال تلگرامی البرزپژوهی، سه شنبه 12 اسفند 1399 ساعت 21 به مناسبت هشتاد و هشتمین سالگشت درگذشت آیت‌الله میرزا صادق مجتهد تبریزی (مرجع اهل توقف طالقان) درباره زندگی، زمانه و آرمان‌های این فقیه تجددگریز سخن خواهم گفت.

حسین عسکری

 

صفحه میزبان این گفت و گو:

https://www.instagram.com/hosein_askari53نوشته شده در  سه شنبه 99/12/12ساعت  12:1 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

 

چند سالی است تجربه و تجربه نگاری به صورت جدی در دستور کار نهادها، سازمان ها و محافل علمی، فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته است. تجربه نگاری یکی از ثمراث مهم و قابل توجه رشته نوظهور مدیریت دانش به شمار می رود و از ما می خواهد که دوباره چرخ را اختراع نکنیم و برای حل مسائل خود از دانش ضمنی (=تجربه) دیگران کمک بگیریم. تجربه نگاری به قدری مهم است که گمان کنم در سال های آتی، خود به مثابه میان رشته ای مهم در محافل علمی مطرح شود. بر همین مبنا، «کانون رشد خلاق» که تشکلی مردم نهاد است با حمایت شورای اسلامی شهر و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج، گپ های آنلاین با هدف بیان خلاقانه و ناب ایده ها و تجربه ها را در فضای مجازی برگزار می‌کند. در سی و چهارمین گپ، از بنده دعوت شده تا تجربه ها و ایده هایم را در حوزه البرزپژوهی بیان کنم. امیدوارم که این گپ مفید باشد.

زمان: چهار شنبه 6 اسفند 1399، ساعت 17

مکان: کرج، تالار شهیدان نژاد فلاح، سالن ملاصدرانوشته شده در  جمعه 99/12/1ساعت  12:58 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

 

به مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه در روز یکشنبه 30 آذر 1399ساعت 10 صبح میهمان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی استان البرز هستم تا در کنار حجج الاسلام استادان دکتر سید محمد هاشمی و دکتر ابراهیم اکبری درباره نقش حوزه‌های علمیه و دانشگاه ها در تولید و جهش علم و دانش در ایران امروز سخن بگوییم. گمان کنم علت دعوت از بنده به جهت رشته‌ام یعنی «مدیریت راهبردی دانش» است. امیدوارم که گفت و گوی گرم، جدی و نتیجه بخشی داشته باشیم.

حسین عسکری

لینک وبینار فوق:

https://www.skyroom.online/ch/shayanmz180/khu-nahadنوشته شده در  جمعه 99/9/28ساعت  12:9 صبح  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

 

 

 


نوشته شده در  چهارشنبه 99/9/19ساعت  6:21 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

 

به مناسبت یکصد و هجدهمین سالگشت درگذشت آیت الله حاج شیخ هادی نجم آبادی عالم البرزی صدر مشروطیت، به طور زنده با صفحه اینستاگرام گروه گردشگری ایران بیا درباره نقش های دانشی و فرهنگی مشاهیر خاندان نجم آبادی سخن خواهم گفت. 

پنج شنبه 10 مهر 1399، ساعت 17

- صفحه گروه گردشگری ایران بیا @iranbiafa

- صفحه نظرآباد را باید دید @mustseenazarabadنوشته شده در  سه شنبه 99/7/8ساعت  10:33 صبح  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

 

از پاییز 1398 شورای اسلامی شهر هشتگرد مجموعه فعالیت هایی را در راستای تبیین هویت تاریخی و فرهنگی این شهر آغاز کرده است. اقداماتی همچون تبدیل ینگی امام به مجموعه بزرگ فرهنگی و گردشگری، انتخاب روز و هفته فرهنگی هشتگرد، تالیف و چاپ کتاب تاریخ هشتگرد، برگزاری آیین های بزرگداشت و نکوداشت برای چهره های علمی و فرهنگی و ...

به این بهانه با آقای حسین جوادان (فعال فرهنگی و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر هشتگرد) ذیل دو عنوان، گفت و گو خواهم کرد:

- بخش اول) تشریح چیستی، چرایی و چگونگی مجموعه فعالیت های شورا و شهرداری در راستای هویت بخشی شهر هشتگرد؛

- بخش دوم) پیش درآمدی بر تاریخ هشتگرد.

پنج شنبه 27 شهریور 1399، ساعت 22 در صفحه اینستاگرام  @hosein_askari53

 


نوشته شده در  یکشنبه 99/6/23ساعت  5:30 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

 

به مناسبت چهل و یکمین سالگشت رحلت آیت الله سید محمود طالقانی (عالم مجاهد و نواندیش البرزی)، آقای اسماعیل آل احمد (نویسنده و پژوهشگر) در گفت وگویی زنده با عنوان «ساواک، بازیچه یک سوژه»، گزارشی جذاب و مستند از شخصیت ستیهنده آیت الله طالقانی در اسناد سازمان اطلاعات و امنیت حکومت پهلوی (ساواک) ارائه خواهد کرد. این گفت و گو را از دست ندهید. در ضمن طراحی پوستر، سلیقه پسرم آقا محمد صدرا است.

حسین عسکری

چهارشنبه 19 شهریور 1399، ساعت 22 در صفحه اینستاگرام: @hosein_askari53نوشته شده در  شنبه 99/6/15ساعت  8:54 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

 

 


در ادامه سلسله گفت وگوهای زنده البرزپژوهانه، چهارشنبه 12 شهریور 1399 ساعت 22 میزبان آقای دکتر محمد رضا حدادیان هستم. ایشان باستان شناس و پژوهشگر دوره پسادکتری در دانشگاه تهران است که به تازگی دبیری پژوهش و طرح های اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان البرز را هم عهده دار شده است. «بررسی تحولات جوامع پیش از تاریخ دشت البرز (مطالعه موردی محوطه ازبکی)» عنوان این گفت و گو است. از برادرم علی عسگری هم سپاسگزارم که اجازه داد این گفت وگوی زنده در صفحه پرمخاطب «نظرآباد را باید دید» انجام شود

حسین عسکری - 10 شهریور 1399

- صفحه میزبان این گفت وگوی زنده #mustseenazarabad

 


نوشته شده در  دوشنبه 99/6/10ساعت  7:49 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

 

 

به مناسبت سالگشت کودتای 28 مرداد 1332 درباره نقش روستای احمدآباد از توابع شهرستان نظرآباد در رویدادهای تاریخ معاصر ایران با صفحه اینستاگرام «گروه گردشگری ایران بیا» سخن خواهم گفت

پنج شنبه 23 امرداد 1399، ساعت 18

https://www.instagram.com/iranbiafa

 


نوشته شده در  سه شنبه 99/5/21ساعت  2:2 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

 


روز جمعه پنجم  امرداد 1358 شادروان آیت الله سید محمود علایی طالقانی (فقیه نواندیش البرزی) با حکم امام خمینی (ره) نخستین آیین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی را در دانشگاه تهران و خیابان های اطراف آن اقامه کرد. روزنامه ها نوشتند بیش از یک میلیون نفر با سلیقه های مختلف به آیت الله طالقانی اقتدا کرده اند. به مناسبت چهل و یک سالگی این نماز جمعه تاریخی و ویژه، روز شنبه 4 امرداد 1399 ساعت 22 گفت و گویی زنده در همین صفحه با آقای اسماعیل آل احمد خواهم داشت. آقای آل احمد نویسنده، پژوهشگر و مدرس حوزه علمیه‌ است. ریشه در طالقان دارد و هم اکنون مشغول نگارش کتاب تاریخ انقلاب اسلامی در طالقان است. امیدوارم گفت گویی صریح و جذاب داشته باشیم.  

حسین عسکری

فیلم کامل گفت و گوی فوق نوشته شده در  چهارشنبه 99/5/1ساعت  9:18 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()


فهرست مطالب وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی
ویرانی میراث اشکانی و ساسانی در کهن دشت البرز
چهار مطلب البرزپژوهانه از حسین عسکری
زرتشت پژوه نامدار البرزی و دغدغه هویت ایرانی
آثار آریایی و مادی در استان البرز
آیین عصر کتاب البرز برگزار می شود
بازسازی مراسم خاکسپاری مصدق در احمدآباد
درگذشت بنیانگذار البرزی مرکز شیعیان سوئیس
دانلود چهار کتاب از حسین عسکری
راه اندازی کانال البرز پژوهی + صفحه اینستاگرام حسین عسکری
شناسنامه وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی
[عناوین آرشیوشده]
 
<