سفارش تبلیغ
صبا ویژن

    

شرکت دخانیات ایرانشهرستان ساوجبلاغ

واکنش فرماندار ساوجبلاغ به یادداشت های انتقادی وبلاگ ساوجبلاغ پ‍ژوهی

امکانات جدیدی در اختیار شرکت دخانیات ایران در ساوجبلاغ قرار داده نشده‌ است. زمین 10 هکتاری از 70 سال قبل، انبار دخانیات بوده‌ است.

7 اردیبهشت 1390 - خبرگزاری دانشجویان ایران/ فرماندار شهرستان ساوجبلاغ گفت: «‌امکانات جدیدی در اختیار شرکت دخانیات ایران در ساوجبلاغ قرار داده نشده و این شرکت از سال ها قبل در این شهرستان دارای زمین بوده استعلی حدادی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) افزود:‌ «10 هکتار زمین که اخیرا" اعلام شده بود از طرف مسئولان شهرستان ساوجبلاغ در اختیار شرکت دخانیات ایران قرار داده شده است، ارتباطی به مسئولان ندارد و این میزان زمین از 70 سال قبل در قالب انبار این شرکت در شهرستان ساوجبلاغ قرار داشته است و این زمین دارای امکانات ساختمانی نیز هست و هیچ گونه امکاناتی اخیرا" به دخانیات جهت انتقال به ساوجبلاغ اختصاص نیافته است.» وی تصریح کرد: «زمین مذکور در حال حاضر در جنوب شهر هشتگرد قرار دارد و انبار شرکت دخانیات است

گفتنی است، فرماندار ساوجبلاغ، 24 فروردین گذشته، از انتقال شرکت دخانیات ایران به شهرستان ساوجبلاغ خبر داده و به ایسنا گفته بود: 10» هکتار زمین برای آماده‌سازی مکان موردنیاز این شرکت در شهرستان ساوجبلاغ اختصاص یافته است.» وی افزوده بود: «پس از آماده شدن ساختمان مورد نیاز شرکت دخانیات، شهرستان ساوجبلاغ امسال پذیرای دو هزار کارمند این شرکت خواهد بود.» کد خبر: 9002-04327.

گفت و گوی اول فرماندار ساوجبلاغ با خبرگزاری ایسنا

http://www.isna.ir/isna/NewsView.aspx?ID=News-1747168

گفت و گوی دوم فرماندار ساوجبلاغ با خبرگزاری ایسنا

http://isna.ir/isna/NewsView.aspx?ID=News-1756422 


نوشته شده در  چهارشنبه 90/2/7ساعت  8:3 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

  

... از انجام این اتفاق نامیمون در ساوجبلاغ جلوگیری فرمایید

اشاره: با وجود مخالفت فعالان فرهنگی، مذهبی و اجتماعی شهرستان ساوجبلاغ، متاسفانه پروژه انتقال «شرکت دخانیات ایران» به شهر هشتگرد همچنان در حال انجام است. اقدامی غیرکارشناسانه که بیشتر جنبه های سودآوری و اشتغال زایی آن مورد توجه مسئول اجرایی شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفته و آثار ویرانگر کوتاه مدت و بلند مدت آن بر فرهنگ و هویت شهرستان ساوجبلاغ به شدت مورد غفلت واقع شده است. جهت مطالعه متن خبر آن در «خبرگزاری ایسنا» رجوع کنید به: http://www.isna.ir/isna/NewsView.aspx?ID=News-1747168حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی ناطقی، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ

براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در هر شهرستان، تشکلی با عنوان «شورای فرهنگ عمومی» راه اندازی شده است. رئیس این شورا، امام جمعه شهرستان و نایب رئیس آن فرماندار است. در ماده 2 آیین نامه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ درباره وظایف آن شورا آمده است: الف) بررسی معضلات و ویژگی های فرهنگی شهرستان و ارایه راهکارهای مناسب برای رفع این معضلات و انعکاس آن به شورای فرهنگ عمومی استان... د) برنامه ریزی در جهت هماهنگی و همسو کردن دستگاه ها، نهادها، مراکز و موسسات دولتی و غیردولتی در شهرستان برای فعالیت در زمینه مسایل فرهنگی... و) اتخاذ تصمیم در خصوص شیوه های نظارتی، تشویقی و ترویجی در شهرستان به منظور الگوسازی و شکوفایی فرهنگ عمومی در ابعاد مختلف... ز) بررسی زمینه ها و یا آثار فرهنگی مترتب بر سیاست ها و اجرای طرح و برنامه های اقتصادی، اجتماعی در شهرستان به منظور اطمینان از همسویی و عدم مغایرت آنها با اصول سیاست ها و ارزش های فرهنگی کشور و استان و ابلاغ نتیجه به دستگاه های اجرایی شهرستان.

نویسنده «وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی» با تنظیم نامه سرگشاده زیر خطاب به حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی ناطقی - امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ - از همه فعالان فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و... دعوت می کند که ذیل آن را با رجوع به «نظرات» این مطلب، امضا کنند. همچنین از دیدگاه های انتقادی دیگران هم، مشتاقانه استقبال می شود.

* * * * *

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای ناطقی

امام جمعه و ریاست محترم شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ

سلام علیکم

ما امضا کنندگان این نامه از آن مقام ارجمند تقاضا داریم مثل همیشه با صراحت کامل به وظیفه شرعی و قانونی خویش عمل فرموده و از انجام اتفاق نامیمون «تبدیل شهرستان ساوجبلاغ به قطب سیگار و سرطان» جلوگیری فرمایید. بسیاری از امور مهم این شهرستان به دلیل عدم وجود فضای لازم، معطل مانده‌اند آن وقت مسؤول اجرایی این شهرستان، ده هکتار زمین به دخانیات اختصاص داده است!!!! درست است که این انتقال از نظر اقتصادی منافعی برای این دیار دارد اما آیا هر چیزی که منفعت اقتصادی داشته باشد از نظر شرع و عقل هم مجاز خواهد بود؟ سخن گفتن از مقوله‌های شرعی نزد شما، مصداق زیره به کرمان بردن است و ما فقط از آن جهت که موظف به امر به معروف و نهی از منکر بوده‌ایم این درخواست را با شما در میان نهاده‌ایم. به امید روزی که اقدام به موقع و شجاعانه حضرت عالی در مبارزه با این اقدام نسنجیده به عنوان یکی دیگر از افتخارات زندگی مبارک شما ثبت شود.

جمعی از فعالان فرهنگی، مذهبی و اجتماعی شهرستان ساوجبلاغ، اردیبهشت 1390

توجه: جهت امضای نامه فوق به بخش «نظرات» این مطلب رجوع کنید.


نوشته شده در  یکشنبه 90/2/4ساعت  7:52 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 نتیجه‌گیری مقاله:... لذا برنامه‌های مداخله‌ای مناسب به منظور پایین آوردن مصرف سیگار ضروری به نظر می‌رسد.  

ارتباط عوامل اجتماعی و دموگرافیک با استعمال دخانیات در ساوجبلاغ

سوسن فرشی، مجتبی صداقت، علی پاشا میثمی، عشرت عبدالهی، «ارتباط عوامل اجتماعی و دموگرافیک با استعمال دخانیات در ساکنان شهرستان ساوجبلاغ»، چاپ شده در مجلهTehran University Medical Journal (TUMJ) ، ش 2، 18 اسفند 1386

چکیده مقاله: هر سال دخانیات مسئول مرگ حدود 5/3 میلیون نفر و یا به عبارتی یک مرگ در هر 9 ثانیه است. این تعداد در حال افزایش است و تا دهمقاله «ارتباط عوامل اجتماعی و دموگرافیک با استعمال دخانیات در ساکنان شهرستان ساوجبلاغ» در این مجله تخصصی چاپ شده استه 30-2020، به ده میلیون نفر در سال خواهد رسید، که 70 درصد این موارد، در کشورهای در حال توسعه رخ خواهد داد. فاکتورهای اجتماعی - اقتصادی در گرایش افراد به استعمال دخانیات نقش دارند لذا به منظور تعیین این رابطه مطالعه مورد شاهدی بر مبنای جمعیت طراحی گردید. روش بررسی: از روش نمونه‌گیری خوشه‌ای تصادفی چند مرحله‌ای استفاده شد و تعداد 25 خوشه ده‌تایی تعیین شد و از هر خانوار یک نفر انتخاب و همسایه فرد به عنوان کنترل در نظر گرفته شد. ارتباط فاکتورهای سن، جنس، وضعیت تأهل، بعد خانوار، سطح تحصیلات، وجود فرد سیگاری در خانواده، تعداد دوستان صمیمی و تعداد دوستان سیگاری با سیگار کشیدن توسط آزمون آماری رگرسیون لجستیک ارزیابی شد.

ادامه مطلب...

نوشته شده در  شنبه 90/2/3ساعت  12:48 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

شرکت دخانیات ایران 

آقای فرماندار! 15 سال پیش هم دخانیات، سلامت ساوجبلاغی ها را نشانه رفت!

قرار است با پیگیری های آقای علی حدادی - فرماندار ساوجبلاغ - شرکت دخانیات ایران در 10 هکتار از اراضی مرغوب شهرستان ساوجبلاغ مستقر شود. چند روزی است وبلاگ «ساوجبلاغ پ‍ژوهی» به این اقدام ضد فرهنگی و نابهنجار اعتراض کرده است اما همچنان آقای فرماندار، سکوت اختیار کرده و متاسفانه مراحل تبدیل «ساوجبلاغ» به قطب «سیگار و سرطان» در حال انجام است!؟ ضروری است آقای فرماندار به آرشیو ماهنامه تصویر ساوجبلاغ (سال 3، شماره 28، 25 اسفند 1375، صفحات 1 و 11) رجوع کند و خبر زیر را بخواند. همچنین می تواند بدون اینکه زحمتی به خود دهد موضوع «آسیب جدی شرکت دخانیات به محیط زیست ساوجبلاغ در سال 1375» را از آقای مهندس محسن دهقان آزاد - معاون فعلی فرماندار و مدیر مسئول ماهنامه تصویر ساوجبلاغ - جویا شود. دعا می کنیم که مطلب زیر، اندکی از مهر آقای فرماندار به شرکت دخانیات بکاهد و ایشان در تصمیم خود تجدیدنظر کند. آمین...

* * * * *

هشتگرد را دریابید

دود سیگار یک میلیار و نیم نفری در شهر هشتگرد!

ماهنامه تصویر ساوجبلاغ، شماره 28، 25 اسفند 1375: بر اثر عدم توجه شرکت دخانیات تهران مقدار زیادی از نخاله های سمی توتون، در مرکز شهر هشتگرد به صورتی روباز تخلیه گردیده که مدتی پیش بر اثر سهل انگاری باعث آتش سوزی این نخاله ها گردیده و چند روزی است که این آتش سوزی دود عظیمی را در هوای شهر هشتگرد ایجاد نموده که به قول یکی از آگاهان، حجم این دود همانند این است که جمعیت یک میلیارد و نیم کشور چین در حال سیگار کشیدن در این منطقه هستند. این نخاله ها که مدتی پیش از تهران به هشتگرد انتقال داده شده به خاطر جمع شدن روی هم با کوچکترین نم به خاطر تولید حرارت، شروع به احتراق ناقص نموده و دودی سمی را تولید می نماید که باعث سختی تنفس مردم بخصوص کودکان و سالمندان شهر هشتگرد شده است.

شهروندان طی تماس های تلفنی با فرمانداری، بهداشت و شرکت دخانیات، به این عمل شرکت دخانیات اعتراض نمودند. یکی از شهروندان طی تماس با خبرنگار ما عنوان نمود که چرا باید این مکان محل زباله دان شرکت دخانیات باشد؟ آیا ما حق زندگی نداریم؟! در حالی که شرکت دخانیات به سود هنگفتی از این راه دست می یابد، چرا باید مردم هشتگرد دست به گریبان معضلات آن باشند؟ آیا نبایستی نقطه ای دور از شهر را برای اینگونه مواد در نظر گرفت؟


نوشته شده در  پنج شنبه 90/2/1ساعت  7:51 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

قرار است با پیگیری های فرماندار ساوجبلاغ  شرکت دخانیات ایران به شهرستان مظلوم ما انتقال یابد.  

آقای فرماندار! دخانیات منع فقهی هم دارد

قرار است با پیگیری های علی حدادی - فرماندار شهرستان ساوجبلاغ - شرکت دخانیاتآیت الله العظمی مکارم شیرازی: ان شاء الله زنده بمانیم و ببینیم که جامعه ما از لوث وجود این دود آلوده پاک شده است. ایران به شهرستان مظلوم ما انتقال یابد. برای این اقدام غیر فرهنگی هم  10هکتار زمین اختصاص یافته است. جهت مطالعه خبر ایسنا در این باره رجوع کنید به: http://www.isna.ir/isna/NewsView.aspx?ID=News-1747168 بی تردید این اقدام نابجا و ضد فرهنگی، اثرات غیر قابل جبرانی برای شهرستان ساوجبلاغ در پی خواهد داشت. انتظار می رود تا دیر نشده آقای فرماندار در این باره تجدیدنظر کند و فعالان فرهنگی، مذهبی و اجتماعی شهرستان را هم از نگرانی خارج کند. اگر سخن بنده و دیگران هم برای ایشان ارزشی ندارد!؟ لطف کنند و دست کم به فرمایش فقیهان ارجمند شیعه اعتنا کنند. از باب نمونه آرای آیت الله العظمی مکارم شیرازی درباره «مبانی فقهی تحریم دخانیات» را بخوانند و سپس تصمیم بگیرند. یادآوری می شود مطلب زیر از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی نقل شده است. معظم له در بخشی از این مطلب مرقوم کرده اند: «ان شاء الله زنده بمانیم و ببینیم که جامعه ما از لوث وجود این دود آلوده پاک شده است.»

 * * * * *

 مبانی فقهی تحریم دخانیات...

نوشته شده در  سه شنبه 90/1/30ساعت  8:38 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

دانشگاه قرآنی یا دخانیات ؟!

حجت الاسلام و المسلمین  اسماعیل آل احمد

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل آل احمد

مدیر موسسه رخسار قرآن شهرستان نظرآباد

24 فروردین 1390 / خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا): «فرماندار ساوجبلاغ از انتقال شرکت دخانیات ایران به شهرستان ساوجبلاغ خبر داد. علی حدادی با اعلام این خبر گفت: 10 هکتار زمین برای آماده سازی مکان مورد نیاز این شرکت در شهرستان ساوجبلاغ اختصاص یافته است. وی در پایان افزود: پس از آماده شدن ساختمان مورد نیاز شرکت دخانیات، شهرستان ساوجبلاغ امسال پذیرای دو هزار کارمند این شرکت خواهد بود.»

* * * * *

«حسین» از خواندن خبر انتقال دخانیات به ساوجبلاغ تعجب کرده اما نمی‌دانم چرا من احساس تعجب نکردم. دو خاطره برای شما نقل می‌کنم شاید شما هم مثل من از احساس عدم تعجب سرشار شوید:

1. مدتی پیش - اون وقت که هنوز بچه تهرون بودیم - آقای شیرمردی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران به شهرستان نظرآباد نزول اجلال فرمودند. در آن جلسه صداقت بچه‌های قرآنی نظرآباد باعث شد تا ایشان احساساتی شوند و بگویند: «اگر زمین اختصاص بدهید من یک میلیارد تومان بودجه اختصاص می‌دهم تا دانشگاهی قرآنی در اینجا بسازید.» از شادمانی این خبر داشتم قبض روح می‌شدم. مدت ها پیگیر این جریان از طریق آقای آزادفلاح - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد نظرآباد - بودم حتی خجالت را کنار گذاشتم و به او گفتم: «اگر کوتاهی کنید و این فرصت از دست برود باید پاسخگوی همه نسل های آتی باشید.» سرانجام آقای آزادفلاح آب پاکی را روی دستم ریخت و گفت: «من طرح این دانشگاه را چند بار پیگیری کردم اما کسی انگیزه‌ای برای انجام این کار ندارد.» آقای حدادی - فرماندار وقت نظرآباد - با آن که از حضار آن جلسه بود آن قدر وقت نداشت که کاری برای قرآن انجام دهد.

2. آقای حدادی در جلسات متعددی از ایجاد دارالقرآنی در مرکز سایت اداری نظرآباد خبر داد من که هنوز آن دارالقرآن را ندیده‌ام شما اگر دیده‌اید خبر دهید. حال بر آنم که دیگر استاد عسگری هم مثل من دچار احساس عدم تعجب شده باشند. آن چه مهم است این است که شما کاری کنی که بیشتر به چشم بزرگترهایت بیایی و این هدف با اختصاص ده هکتار زمین به سیگار!!!!! به دست میآید نه با اختصاص زمین به قرآن.


نوشته شده در  دوشنبه 90/1/29ساعت  12:12 صبح  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

هر دم از این باغ بری می رسد

به مرحمت جناب فرماندار، ساوجبلاغ پایتخت دود و دم کشور می شود !

روز 24 فروردین 1390 در سایت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) خواندم: «فرماندار ساوجبلاغ از سالانه 70 هزار نفر در ایران بر اثر مصرف دخانیات یا عوارض ناشی از آن می میرند. انتقالعلی حدادی فرماندار شهرستان ساوجبلاغ شرکت دخانیات ایران به شهرستان ساوجبلاغ خبر داد .علی حدادی با اعلام این خبر گفت: 10 هکتار زمین برای آماده سازی مکان مورد نیاز این شرکت در شهرستان ساوجبلاغ اختصاص یافته است. وی در پایان افزود: پس از آماده شدن ساختمان مورد نیاز شرکت دخانیات، شهرستان ساوجبلاغ امسال پذیرای دو هزار کارمند این شرکت خواهد بود.»

ادامه مطلب...

نوشته شده در  پنج شنبه 90/1/25ساعت  10:11 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

تلاش برای این نوپای نازنین !

اشاره: حجت الاسلام والمسلمین آقای اسماعیل آل احمد مدیر «موسسه رخسار قرآن» است که از سال 1386 در شهرستان نظرآباد فعالیت می کند. ایشان اگر چه روحانی است اما در میان فعالان فرهنگی و هنری شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد به «نواندیشی»، «صداقت» و «بردباری» شهره است. این روحانی 35 ساله اهل قلم و هنر، هم اکنون در شهر قم مشغول فراگیری دروس خارج فقه و اصول است. ایشان همچنین قرآن پژوه مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه علمیه قم است و چندین مقاله درباره قرآن کریم در مطبوعات به چاپ رسانده است. نگارش کتاب «در کمند غزال» و ویرایش کتاب های «دشتی به وسعت تاریخ» و «روستای ایستا» و تحقیق و ویرایش جلد اول کتاب «ققنوس روشنی» تالیف زنده یاد شیخ عباس صبایی - نخستین امام جمعه ساوجبلاغ - از آثار مکتوب او است. «صداقت ساقی: زندگی نامه دانشمندان حوزوی شهرستان نظرآباد» و «بنفشه زار کمند» دو کتاب دیگر ایشان است که تا پایان سال 1389 منتشر خواهد شد.

نوشته زیر، نامه صریح آقای آل احمد به آقای علی حدادی - فرماندار شهرستان ساوجبلاغ - است که از طریق رایانامه (پست الکترونیکی) به وبلاگ «ساوجبلاغ پژوهی» رسیده است. بی هیچ توضیحی متن آن نامه را در ادامه مطلب بخوانید. یادآوری می شود موسسه رخسار قرآن با پشتیبانی استاد دکتر حکمت الله ملاصالحی در طول سه سال گذشته، فعالیت های قرآنی روزآمدی در بین نسل جوان شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ انجام داده است. جهت آگاهی از این فعالیت ها نگاه کنید به:    http://rokhsareghoran.parsiblog.com

   * * * * * *

متن نامه اسماعیل آل احمد به علی حدادی

نوشته شده در  پنج شنبه 89/12/5ساعت  8:42 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

بازتاب یادداشت های چهارگانه

«صریح با فرماندار شهرستان ساوجبلاغ»

در 23 بهمن 1389 مطلبی در نقد انتصاب غیر کارشناسانه آقای «موسی زاده» به عنوان مشاور فرهنگی آقای «علی حدادی» فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در وبلاگ «ساوجبلاغ پژوهی» منتشر شد. آن یاداشت با استقبال فعالان فرهنگی شهرستان مواجه شد اما فرماندار محترم به جای واکنش متناسب و منطقی، به نامه پراکنی اداری روی آورد و با بیان سخن های ناروا، نابردباری خود را به نمایش گذاشت. به نظر می رسد که ایشان می توانست با برشمردن فعالیت های فرهنگی و هنری؟! مشاور فرهنگی خود، ضمن پاسخ به مطالبه اهالی فرهنگ و هنر، حتی نویسنده وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی را نیز به پوزش وادارد. البته این رفتار روشمند مستلزم مشاوره با کارشناسان خبره و آگاه است. با توجه به فضای پیش آمده و عدم پاسخ گویی، سخن گفتن صریح با جناب فرماندار ادامه یافت. در بخش دوم، با استناد به آمارهای اعلام شده از سوی آقای رضا رنجبرکهن رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوجبلاغ، «نابسامانی های حوزه کتاب و کتاب خوانی» مورد دقت قرار گرفت. در بخش سوم بدعت «دخالت عناصر غیرکارشناس و حراستی در حوزه فرهنگ و هنر» مورد کنکاش قرار گرفت. در بخش چهارم، چگونگی «لغو مصوبه فرهنگی شورای اسلامی بخش تنکمان» مبنی بر احیای اثر قرآنی «مفصل البیان فی علم القرآن» نوشته شیخ ملا آقا محمد تهرانی ساوجبلاغی از سوی فرماندار وقت شهرستان نظرآباد بررسی شده است.

خوانندگان وبلاگ هم دیدگاه های مختلف خود را در این باره بیان کرده اند که بدون هیچ دخل و تصرفی همه آن پیام ها را در ادامه مطلب بخوانید. راستی جای نظر شما بسیار خالی است. بار دیگر یادآوری می شود که این وبلاگ آماده انعکاس کامل پاسخ آقای فرماندار و دیگران است.

* * * * * *

دیدگاه های مختلف خوانندگان

نوشته شده در  دوشنبه 89/12/2ساعت  8:9 صبح  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

 

 

توفیقی که نصیب آقای فرماندار نشد!

موسسه رخسار قرآن در سال 1386 به همت دوست فاضلم جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای اسماعیل آل احمد و استاد فرهیخته جناب دکتر حکمت الله ملاصالحی و بنده در شهرستان نظرآباد تاسیس شد. این موسسه غیردولتی پس از دریافت مجوز فعالیت از سازمان تبلیغات اسلامی، به شماره 131 در سازمان ثبت استاد کشور ثبت شده است. موسسه رخسار قرآن در طول سه سال گذشته، فعالیت های قرآنی روزآمدی در بین نسل جوان شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ انجام داده است. جهت آگاهی از این فعالیت ها نگاه کنید به:  http://rokhsareghoran.parsiblog.com

ادامه مطلب

نوشته شده در  پنج شنبه 89/11/28ساعت  4:5 عصر  توسط حسین عسکری 
  نظرات دیگران()

   1   2      >

فهرست مطالب وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی
ویرانی میراث اشکانی و ساسانی در کهن دشت البرز
چهار مطلب البرزپژوهانه از حسین عسکری
زرتشت پژوه نامدار البرزی و دغدغه هویت ایرانی
آثار آریایی و مادی در استان البرز
آیین عصر کتاب البرز برگزار می شود
بازسازی مراسم خاکسپاری مصدق در احمدآباد
درگذشت بنیانگذار البرزی مرکز شیعیان سوئیس
دانلود چهار کتاب از حسین عسکری
راه اندازی کانال البرز پژوهی + صفحه اینستاگرام حسین عسکری
شناسنامه وبلاگ ساوجبلاغ پژوهی
[عناوین آرشیوشده]
 
<